Popri renovácií historických vozidiel sme sa rozhodli, že do našej zbierky pridáme pár nádherných zberateľských kúskov, ktoré by nemali chýbať v žiadnej chlapskej garáži.

  • Výrobca: John Wood Company, Bennett Pupm Division

  • Krajina výrobcu: USA, Muskegon, Michigan

  • Rok výroby: 1950

  • Farba: zelená (pravdepodobne)

  • Typ: vzduchomer, model 98

  • Funkčnosť: plne funkčný

  • Stav renovácie: čiastočná renovácia


Vzduchomer Eco AIR na pneumatiky

Príbeh:

Tento vzduchomer sa nám podaril zaobstarať z USA z mesta Scranton (Pensylvánia). Veľmi sa na neho tešíme, nakoľko sa nám bude hodiť do našej zbierky k tankovacím stojanom. Vzduchomer bol dosť v zlom stave. Celý bol namaľovaný bielou farbou, ktorá mu vôbec nesvedčila. Výrazne bolo vidieť aj ťahy štetcom, ako bol tento náter nanesený. Biela farba sa časom zmenila a začala opadávať. Krásne chrómové časti takisto stratili svoj lesk. Na viacerých plechových častiach vidieť hlbokú hrdzu. Plechový štítok na zadnej strane bol pri natieraní miestami prekrytý nepresným namaľovaním.
Vzduchomeru nechýba žiadna časť, čo je pre nás veľmi dôležité. Máme ho v pláne pekne zrenovovať a určite si ho budete môcť pozrieť na našej prevádzke alebo na niektorých výstavách ako je napríklad autosalón, atď.
Takéto merače/stojany sa bežne používali v 50-tych rokoch 20-ho storočia v rôznych servisoch a na čerpacích staniciach.

ECO vzduchomery-pôvodne nazývané Economy Air Meters, a potom skrátené na ECO vzduchomery, tieto starožitné výrobky boli prvýkrát predstavené okolo roku 1917 spoločnosťou Western Manufacturing Company z Oskoloosa, Iowa. V roku 1928 John Wood Company kúpila ECO divíziu Western Mfg., ktorá presunula výrobu do svojej továrne v Bryone, Ohio. V roku 1930 získala spoločnosť John Wood Company spoločnosť Bennett Pump Company a výroba sa opäť presunula do Muskegonu v štáte Michigan. V tom istom roku boli predstavené nové vzduchomery ECO s názvom ECO 39 séria. V roku 1947 bol predstavený najpopulárnejší model, séria 90, ECO vzduchomerov s vyváženým nafúknutím. Tento merač vzduchu – ktorý nepracuje na elektrinu, ale na tlak vzduchu – bol dostupný ako verzia na stojatom stojane, verzia s montážou na stenu a dostupná aj s mechanizmom na mince.

Renovácia je naplánovaná na rok 2023.

 

02 03