Popri renovácií historických vozidiel sme sa rozhodli, že do našej zbierky pridáme pár nádherných zberateľských kúskov, ktoré by nemali chýbať v žiadnej chlapskej garáži.

  • Výrobca: Duncan NAUTEC CORP.

  • Krajina výrobcu: USA, Chicago, Illinois

  • Rok výroby: 1960

  • Farba: červená

  • Typ: manuálne, na mince

  • Funkčnosť: plne funkčné

  • Stav renovácie: čiastočná renovácia

Parkovacie hodiny DUNCAN

Príbeh:

Tieto parkovacie hodiny sme kúpili cez internet z USA (Južná Karolína) z mesta Iva. Hodiny na fotkách vyzerali trošku inak, ako tie, ktoré nám prišli. Tie, ktoré sme si vybrali boli v pôvodnom stave, boli celé obúchané a farba bola z väčšej časti zodratá. A to sme presne aj chceli. Plán bol taký, že si ich sami zrenovujeme. Hodiny, ktoré nám prišli, už boli nanovo nastriekané. Čo už?! Farba bude musieť ísť dole. Hodiny boli kúpené bez stojanu-bez podstavca. Chýbali k nim aj kľúče a aj nádobka na mince.

Renovácia:

Povrchovú červenú farbu odstránime brúsením a pieskovaním. Preliačené časti ošetríme. Vnútorný mechanizmus je plne funkčný, odskúšaný, ten zostáva bez renovácie. Farba bude zmenená. Na akú? Nechajte sa prekvapiť.

Keď že k parkovacím hodinám chýbal podstavec, tak sme sa museli teda chopiť kreativity a vyrobiť si ho sami. V našej dielni sme objavili starú trúbku, ktorej šírka sa náhodou presne hodila k našim hodinám. Aby sme zabezpečili stabilitu, prispôsobili sme spodnú časť trúbky tým, že sme na ňu prizvárali opotrebovaný brzdový kotúč z vyradeného motorového vozidla, ktorý by inak skončil na smetisku. Kotúč sme však potrebovali zakryť, aby ho nebolo vidieť, tak sme sa rozhodli využiť niečo netradičné. Namiesto toho, aby sme pracne vyrábali kryt, sme si vybrali zaujímavú alternatívu. Našli sme starú priemyselnú lampu na inzertnom portáli a rozhodli sa ju prispôsobiť pre naše hodiny. Použili sme len tienidlo z tejto lampy, ktoré sme upravili na mieru.

A výsledok? Posúdenie necháme na vás.

Fotky do galérie o renovácii sú pridávané priebežne.

V galérií si teraz môžete pozrieť pôvodný (kupovaný) a neskôr aj nami zrenovovaný stav.

 

ored2 po2