Porsche je nemecký športový automobil, ktorý automobilka Porsche vyrába od roku 1964. Veria Targa má odnímateľnú strechu.

  • Model: 911E Targa

  • Rok výroby: 1973

  • Výrobca: Porsche AG Stuttgart

  • Farba: oranžová

  • Motor: boxer/6

  • Obsah/výkon: 2,341cm³/118kW

  • Prevodovka: manuál, 4 stupne

  • Kolesá: zliatinové

  • Interiér: čierny, koženka, látka

  • Počet miest na sedenie: 2

Porsche 911E 1973

Stav: Pripravovaný projekt kompletná renovácia

Popis 

Porsche 911 je luxusné športové auto vyrobené spoločnosťou Porsche AG v nemeckom Stuttgarte. Slávny, osobitý a odolný dizajn bol predstavený na jeseň 1963  a bol vyrobený do roku 1989. Nasledovala upravená verzia, ktorá sa interne označuje ako Porsche 964, ale stále sa predáva ako Porsche 911, rovnako ako súčasné modely.

Mechanicky bola 911 pozoruhodná tým, že mala motor umiestnený vzadu a bola vzduchom chladená. Od svojho vzniku bola 911 upravená tak súkromnými tímami, ako aj samotnou továrňou na preteky, rally a ďalšie typy automobilových súťaží. Pôvodná séria 911 je často označovaná ako najúspešnejší súťažný automobil vôbec, najmä ak sú zahrnuté aj jej variácie, hlavne výkonný 935 odvodený od 911, ktorý vyhral 24 hodín Le Mans a ďalšie významné preteky športových vozidiel priamo proti prototypom.

Porsche 911 patrí medzi najpopulárnejšie športové autá sveta.

Modelové roky 1972 – 1973 pozostávali z rovnakých modelov 911 – základnej úrovne T, stredného rozsahu E a hornej časti línie S. Všetky modely však dostali nový, väčší motor s objemom 2341 cm3 (2,341 l; 142,9 cu in) . Toto je všeobecne známe ako motor „2,4 l“, aj keď sa jeho zdvihový objem blížil k 2,3 litrom – možno preto, aby sa zdôraznil nárast oproti 2,2 l. Modely 911E a 911S používali na všetkých trhoch mechanické vstrekovanie paliva (MFI). Model 911T bol vybavený karburátorom, s výnimkou Spojených štátov, kde tiež používal MFI, čo predstavuje rozdiel medzi nimi a výkonom 7 kW (9 k). 

S nárastom výkonu a krútiaceho momentu dostali vozidlá s objemom 2,4 litra aj novšiu a silnejšiu prevodovku.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  zdoj:Wikipedia

Krátky príbeh

Vozidlo bolo kupované v USA v Kalifornii.

Keďže každý model od Porsche má svoje charakteristické znaky, tak ich má aj séria E. Pri obhliadke vozidla, kde bolo dokumentované, že je to séria E, sme si všimli, že niektoré časti vozidla boli nešťastne nahradené z iného modelu, pravdepodobne po poškodení zadnej časti. Boli pridané diely, ktoré na túto sériu nepatria.

Na túto renováciu sa veľmi tešíme a po kompletnej renovácii to určite bude poriadny fešák.


Galéria RENOVÁCIE bude pridaná 

Galéria PO RENOVÁCII bude pridaná .