Popri renovácií historických vozidiel sme sa rozhodli, že do našej zbierky pridáme pár nádherných zberateľských kúskov, ktoré by nemali chýbať v žiadnej chlapskej garáži

  • Model: Murray Fire batallion No.1 Chief Truck

  • Rok výroby. 1950

  • Farba: červená (bola pôvodná farba)

  • Typ pohonu: detská sila

  • Funkčnosť: funkčné

  • Stav renovácie: bez renovácie, nálezový stav


Šliapacie autíčko (hasičské)

Príbeh:

Láska k autám a motorizmu sa v nás rodí v útlom detstve. Nepoznám žiadneho zo svojich rovesníkov, ktorý by ako malý chlapec netúžil po šlapacom autíčku. V dobe v ktorej sme vyrastali, sa iba pár „vyvoleným“ podarilo tento cieľ dosiahnuť. Cena bola vysoká a máloktorí rodičia si to z biednej výplaty mohli dovoliť. A ešte aj výber bol veľmi slabý. Moskvič serie 1, 2, 3. Iba výnimočne sa mihol model zo „západu“.

S pribúdajúcim vekom sa situácia veľmi nezmenila. Šlapacích autíčok je stále menej a ceny rýchlo stúpajú. Akurát sa zmenili možnosti obstarávania. Dnes môžeme mať modely z celého sveta a práve preto sme sa rozhodli začať zbierať aj modely v pôvodnom stave, aby sme vám ich na našej stránke postupne predstavili. (a možno aj na rôznych podujatiach ako sú autosalón, výstavy, atď.)

Dúfame, že vás našou „zábavkou“ potešíme a aspoň na chvíľu vrátime do čias, keď sme boli bezstarostní chlapci.

Renovácia:

Veľmi sa nám páči jeho patina a tak sme sa rozhodli, že ho nebudeme vôbec renovovať. Na bočných stranách sa ešte stále nachádzajú pôvodné nálepky a nahrádzať ich novými by bola asi škoda (podľa nás). Z autíčka chýba pár dielov, ako napríklad 2x drevený rebrík, bočné pochrómované držadlá, …)

Ak vás zaujal aj tento „článok“ , kľudne si pozrite pár fotiek  nižšie v galérií.