Popri renovácií historických vozidiel sme sa rozhodli, že do našej zbierky pridáme pár nádherných zberateľských kúskov, ktoré by nemali chýbať v žiadnej chlapskej garáži.

  • Výrobca: Strager Wien Austria

  • Prevádzkovateľ: British Petrol

  • Farba: zeleno/biela

  • Typ paliva: diesel

  • Funkčnosť: plne funkčný

  • Stav renovácie: čiastočná renovácia


Tankovací stojan British Petrol

Príbeh:

Tento čerpací stojan sa k nám dostal úplnou náhodou zo susedného rakúska a nakoniec aj naštartoval chuť rozširovať našu zbierku. Stojan už bol predošlým majiteľom upravovaný pre vlastné potreby. kde boli vyrezané rôzne otvory, prispôsobený prívod paliva cez prednú časť a dostal aj ochranný štetcový zelený náter. Krásne hliníkové časti boli takisto prekryté povrchovou zelenou farbou. Pri odstraňovaní tejto farby sa objavila aj nálepka firmy British Petrol. Na bočných stranách chýbali plechové časti stojanu, ktoré boli nahradené s drevenými doskami, čo vtedy aj spĺňalo svoj účel, Stojan neslúžil ako dekorácia predošlému majiteľovi, ale bol súčasť fungujúceho družstva.

Renovácia:

Chýbajúce bočné plechové časti sme si vyrobili, povrchovú zelenú farbu sme odstránili brúsením a pieskovaním. Vnútorný rám bol tiež obrúsený a nastriekaný striebornou farbou. Poškodené plechové časti sme opravili, vytmelili a nastriekali (farebný odtieň použitý podľa tabuliek BP). Hliníkové časti stojanu boli vyleštené do lesku.
V galérií si môžete pozrieť pôvodný a nakoniec aj nami zrenovovaný stav.

Ak vás to zaujalo, pripojili sme aj krátke video – skrášľovací proces (zrýchlené video).