Popri renovácií historických vozidiel sme sa rozhodli, že do našej zbierky pridáme pár nádherných zberateľských kúskov, ktoré by nemali chýbať v žiadnej chlapskej garáži.

 

  • Výrobca: Schwelm-Strager Gmbh Wien

  • Rok výroby: 1959

  • Prevádzkovateľ: Shell

  • Farba: hnedá (naplánovaná červeno/žltá)

  • Typ paliva: diesel

  • Funkčnosť: plne funkčný

  • Stav renovácie: čiastočná renovácia


Tankovací stojan Shell

Príbeh:

Tento čerpací stojan sa k nám dostal zo susedného Rakúska a to z malého mestečka Steyr. Predávajúci majiteľ ho mal v pláne v budúcnosti zrenovovať, ale popri ďalších stojanov čo má vo svojej zbierke, sa do dnes k nemu nedostal a tak sa rozhodol, že ho predá. Bol veľmi ochotný nám ukázať svoju rozsiahlu zbierku starých plechoviek od olejov, tankovacích stojanov, staré smaltové tabule, atď.
Stojan sa k nemu dostal už v tejto hnedej nevábnej farbe, ktorá bola „umeleckým štýlom“ nanesená. Našťastie nechýbali z neho žiadne plechové časti a ani tankovacia pištoľ. Všetky hliníkové doplnky boli na mieste, len boli už časom ohlodané.

Renovácia:

Naša misia? Dodať tomuto starému stojanu nový život! Ako prvé sme mu potrebovali vyrobiť podstavec s kolieskami, aby s ním bola ľahká manipulácia. Vnútorné časti sme iba jemne ošetrili. Farba nás oslovila žlto-červená, vytvára úžasný kontrast. Na prednej časti stojana sa nachádza červená nálepka so slávnym logom Shell. Tú sme starostlivo zalakovali a jemným brúsením dosiahli požadovanú hladkosť. Všetky hliníkové časti sa vyleštili a dokonca sme sa rozhodli vrátiť stojanu jeho vernú spoločníčku – starú gumovú hadicu. A výsledok? Naša práca je hotová a tento malý krásavec je teraz nie len funkčný, ale aj očarujúci!

V galérií si môžete pozrieť pôvodný a aj zrenovovaný stav.

Ak vás tento malý stojan zaujal, tak si môžete pozrieť aj skrášľovací proces zachytený na krátkom videu.


shell_pred shell_po