VW Karmann Ghia kupé je postavené na základoch legendárneho „Chrobáka“. Mnohými je považovaný za najkrajší VW. Automobil vyzerá rýchlejší, než v skutočnosti je.

.

  • Model: VW Karmann Ghia kupé Typ 14

  • Rok výroby: 1971

  • Výrobca: Volkswagenwerk AG, Nemecko

  • Farba: zelená

  • Motor: boxer, 4-válec

  • Obsah/výkon: 1584cm³/37kw

  • Prevodovka: manuál, 4 stupne

  • Kolesá: diskové

  • Interiér: čierny, koženka

  • Počet miest na sedenie: 4

Volkswagen Karmann Ghia 1971

Stav: Ukončený projekt – kompletná renovácia

Popis

 Toto nádherné športové kupé malo v roku 1953 na autosalóne v Paríži svoju svetovú premiéru. Svojim dizajnom, predĺženými líniami uchvátil nielen automobilových nadšencov, ale aj širokú verejnosť. V spojených štátoch bol natoľko obľúbený, že sa začal objavovať rôznych filmoch. Bol postavený na platforme VW chrobák, a to vzduchom chladeným boxer motorom. 

 Auto sa zapísalo neskôr do povedomia ako najpomalšie športové kupé.

Krátky príbeh

Prvý majiteľ vozidla bola osoba žijúca v USA, v meste Chicago/Illinois. Bol to obchodník, ktorý pracoval dočasne aj v Európe. Počas jeho pôsobenia v Európe si ho aj kúpil. Bol ním natoľko očarený a spokojný, že si ho nakoniec aj nechal neskôr poslať do USA. Asi po 16-tich rokoch ho predal do mesta Geneva /Illinois. (dôvod predaja neznámy).Druhý majiteľ ho mal vo veľkej obľube tiež a hrdo ho používal každý deň. Mal ho spokojných 30 rokov-  (spoveď predávajúceho). Nakoniec sa auto rozhodol predať zo zdravotných dôvodov. K vozidlu je kompletná dokumentácia o kúpe vozidla, objednávací protokol o doplnkoch a taktiež o výbere farby vozidla. Nechýbajú servisne záznamy o vykonaní služieb. Veľmi sa cení, keď vozidlo disponuje  príbehom a sú zaznamenané jeho prvé „kroky“/kilometre.

Vozidlo bolo inzerované na predaj, kde sa nám ho podarilo nájsť. Po dohode sme ho teda aj kúpili. Navonok pôsobilo celkom dobre, čomu sme sa aj potešili. Po ručnom odstránení vrchného náteru nás čakalo nemilé prekvapenie. Karoséria bola miestami natoľko poškodená koróziou, že ani nebola. Zostala len veľká diera, kde by sa kľudne zmestila aj futbalová lopta. Aj tak sme sa rozhodli to nevzdať. Auto prešlo úplnou renováciou, a to doslova „do šróbu“. Nakoniec, presvedčte sa o tom sami, ako sa nám to podarilo. Rozhodli sme sa skontaktovať s predošlým majiteľom a ukázať mu jeho staré a naše nové vynovené dielo.

Ak sa nám to podarí, tak na záver tohto pekného príbehu pridáme fotku predošlého majiteľa s fotkou vynoveného „športiaka“.

Renovácia bola ukončená. Ako to celé dopadlo, môžete si pozrieť nižšie v galérií.

before after